Elektromechaninių lenkimo presų technologija sparčiai vystosi paskutinius 5-10 metų. Šio tipo įrengimai tapo labai populiarūs gamintojų tarpe ir ne nuostabu, nes servo presų pranašumai prieš hidraulinius yra akivaizdūs. Jei spaudimo galia nėra reikalinga didesnė nei 200 tonų, tuomet verta apsvarstyti servo variklių valdomus įrengimus.
Servo lenkimo presai išsiskiria savo tikslumu. Iki šiol naudojamuose hidrauliniuose presuose, koncentruojamasi į galios sukūrimą. Bandoma suteikti tikslumą naudojant linijinius valdiklius matuojančius judėjimą, pritaikant išlenkimo sistemas, tačiau sudėtinga pasiekti precizinį tikslumą, nes dirbdamas hidraulinis presas kaitina naudojamą tepalą, yra du spaudimo taškai, o C tipo konstrukcija linkusi deformuotis. Tuo tarpu servo lenkimo presų konstrukcija yra O tipo, kas minimizuoja ar eliminuoja deformacijos galimybę, o du servo varikliai kartu su skriemulių-diržine sistema tolygiai paskirsto spaudžiamąją galią.
Antra, remiantis skirtingų gamintojų paskaičiavimais, šio tipo lenkimo presai taupo iki 50% energijos lyginant su hidrauliniais presais. 66% budėjimo rėžime ir 44% dirbant.
Taip pat servo presai yra našesni 30%. Nors dažnai nusileidimo greitis hidraulinių lenkimo presų yra didesnis, bet tai nėra tiesioginis našumo rodiklis, nes reikia žiūrėti į bendrą preso dinamiką ir ciklo greitį.
Servo lenkimo presai:
- Turi greitesnę akceleraciją;
- Turi greitesnį sulėtėjimą;
- Greitas krypčių keitimas.
Šios savybės leidžia sutrumpinti ciklo trukmę.
Šie presai yra aplinkai draugiški įrengimai. Juos eksploatuojant nėra naudojami tepalai, tik elektros energija.
Hidraulikos nebuvimas ženkliai sumažina eksploatacinius kaštus ir paprastina remonto darbus.
Apibendrinant:
- – NĖRA TRIUKŠMO
- – NĖRA TEPALO
- – NĖRA HIDRAULINIŲ FILTRŲ
- – NĖRA SANDARIKLIŲ
- – NĖRA SIURBLIO
- – NĖRA VOŽTUVŲ
- – NĖRA CILINDRŲ