Trumpai apie lakštų kirpimo stakles

TIPAI

Gamybinės įmonės susiduriančios su lakštiniu metalu, retai kada gali apsieiti be žirklių skirtų jų kirpimui. Šio tipo įrengimai yra skirstomi į dvi pagrindines grupes: giljotinas ir siūbuojančios sijos žirkles. Nors paskirtis ta pati, tačiau abiejų tipų staklių konstrukcijos yra skirtingos. Pirmuoju atveju, staklių traversa arba, kitaip, sija, yra įtvirtinta kreipiančiosiose ir juda beveik paraleliai įtvirtintam peiliui ir statmenai žemyn. Tuo tarpu siūbuojančios sijos žirklių traversa juda alkūninio tipo sistemos pagalba.

Atsižvelgiant į konstrukciją ir darbo principą, giljotinos yra tikslesnės. Gamintojai būtent šio tipo staklėse diegia programinį valdymą. Taip pat jose gali būti reguliuojamas peilių pokrypio kampas, o kuo jis mažesnis, tuo tikslesnis pjūvis yra atliekamas.
Papildomai šie įrengimai gali būti skirstomi į mechaninius, hidraulinius, pniaumo mechaninius ir kt.

NC AR CNC

Šiuo metu labiausiai paplitusios yra žirklės su NC valdymu. Tai įrengimai, kurie turi programuojamą vieną ašį – galinę atramą. Dener įrengimuose diegiama NC sistema geba atmintyje išsaugoti iki 99 programų, kurios gali būti sudarytos iš 20 žingsnių. Ši ašis turi du greičius. Staklės su CNC valdymu išsiskiria savo naudojimosi patogumo. Tereikia suvesti kerpamo lakšto storį, plotį, ilgį, medžiagos tipą, o programa automatiškai sureguliuos peilių pokrypį, tarpą tarp jų bei galinę atramą.